А сотню вже зустріли небеса… Летіли легко, хоч Майдан ридав… І з кров’ю перемішана сльоза… А батько сина ще не відпускав. Й заплакав Бог, побачивши загін: Спереду сотник—молодий, вродливий, І юний хлопчик в касці голубій, І вчитель літній, сивий-сивий… І рани їхні вже їм не болять… Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло… Як крила ангела, злітаючи назад, Небесна сотня в вирій полетіла.

385
  “Герої не вмирають” – перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні. 19-20 лютого 2019 року з метою гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, європейське майбутнє України, у всіх класах Радичівської ЗОШ пройшли виховні години, приурочені вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні. Зранку 20 лютого учнівський та педагогічний колективи вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні під час години пам’яті «Життя заради свободи». «Їх назвали «небесною сотнею» тому, що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним», — ці слова лейтмотивом прозвучали на заході. Учні поіменно згадали героїв, які загинули на Майдані Незалежності,  вшанували  загиблих хвилиною мовчання.  

Також колектив школи переглянув документальний фільм «Зима що нас змінила». У шкільній бібліотеці працювала тематична виставка «Збережемо пам’ять про подвиг» на якій учні школи мали змогу пройти сторінками періодичної преси знайомлячись з іменами героїв Небесної Сотні.

«Герої не вмирають – перше, про що думає кожен,

згадуючи Героїв Небесної Сотні»

З метою вшанування  героїв Небесної Сотні, виховання поваги до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості та національно-патріотичного духу в Вербівській ЗОШ І- ІІІ ступенів  були проведені заходи:

  1. Загальношкільна лінійка-реквієм до Дня пам’яті героїв Небесної Сотні «Вічна пам’ять героям»
  2. Колаж «Долоньки побажань» (1- 4 кл.)
  3. Малюнки «Будь-якій війні скажемо: Ні!»  ( 1-4 кл.)
  4. Патріотичні читання «Тебе я любив. І любив Україну» (5-6 кл.)
  5. Година спілкування «Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні» (7-8 кл.)
  6. Виховна година «Майдан – символ національної гідності» (9-11 кл.)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Лінійка пам’яті Героїв Небесної Сотні

У Деснянській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено лінійку пам’яті Героїв Небесної Сотні «100 крилатих героїв у небо полетіли»

Учні Деснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів згадали події п’ятирічної давнини, які проходили на Майдані у Києві, згадали Героїв, що протистояли тодішньому режимові:

«Юні і сивочолі, багатодітні батьки і одинаки, заробітчани і кандидати наук, західняки і східняки – абсолютно різні і такі схожі. Кожен герой протистояв проти насилля, несправедливості до своєї країни… кожен здійснив особливий подвиг – віддав своє життя заради нової України..»

Учні переглянули відео з місця подій, створене студією «Вавілон 13» – «Зима, що змінила нас. Перша смерть», вшанували хвилиною мовчання погиблих героїв. Біля стіни пам’яті постояли у жалобі, схиливши голови, та запаливши свічку

З нагоди 5- річниці пам’яті розстріляної Небесної сотні, в Понорницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів були проведені такі заходи:

– Загальношкільна лінійна «Нескорені, чиї душі на небесах…» для 5-11 класів, на якій вчитель історії Швець В.Ф., розповів про сумну дату в історії України;

– Учні 11 класу поклали квіти біля пам’ятного знака Небесній Сотні в центрі селища, де проходив мітинг приурочений цим подіям;

– Для учнів 8-11 класів був проведений відкритий виховний захід «Герої не вмирають», організовано перегляд документального фільму «20 лютого. Злам.(Слідами революції)». Вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної сотні.

У 9 класі переглянули презентацію «Солоний Хрещатик», у 6 класі – виховний захід біля стенду у фойє школи, «20 лютого – День Героїв Небесної Сотні», у 5 класі провели загальний відеоефір «Пам’ятай їх вчинок і обличчя». Говорили про події на Майдану, декламували вірші про рідну Україну, загиблих героїв, згадали всіх односельчан, які були в АТО.

20 лютого в Іваньківській ЗОШ І-ІІ ст. проведено тематичну лінійку, приурочену пам’яті  Героїв Небесної сотні.

C:\Users\школа\Desktop\Директорам школ\IMG_20190220_121834.jpg

Лінійка розпочалась запалюванням свічки ученицею 8 класу Коток Катериною, учасницею обласних змагань з легкої атлетики.

C:\Users\школа\Desktop\Директорам школ\IMG_20190220_122016.jpg

Вчитель історії – Онос Михайло Степанович розповів про події, які відбувалися в Києві на Майдані 2014 року, і де якраз з 18 по 21 лютого було вбито найбільше людей, які вийшли на вулиці з вимогами гідного життя, Євроінтеграції, але були вбиті злочинною владою.

C:\Users\школа\Desktop\Директорам школ\IMG_20190220_122219.jpg
C:\Users\школа\Desktop\Директорам школ\IMG_20190220_122027.jpg

До проведення лінійки було організовано виставку учнівських робіт учнів 1-4 класів. 

Підсумок даного заходу зробила  директор школи.