День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС

469

Щороку 14 грудня ми відзначаємо День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Саме цього дня у 1986 році завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Аварія на Чорнобильській АЕС стала справжньою національною трагедією. Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. З плином часу вони змінюються, трансформуються, але не зникають. Саме тому у грудні з метою вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС їх мужності, героїзму і самовіддачі в школах району проведено тематичні заходи.

У Радичівській ЗОШ  І- ІІІ ступенів проведено такі тематичні заходи: у шкільній бібліотеці відбулася виставка «Чорнобиль – трава гірка» присвячена героїзму та мужності більш ніж 650000 людей з усього Радянського Союзу котрі брали участь у ліквідації катастрофи на ЧАЕС, пройшли виховні години до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. «Шана і хвала ліквідаторам» у 11 класі та перегляд документального фільму «Чорнобиль: 30 років потому». На уроці учні вшанували проникливими віршами подвиг ліквідаторів та їх мужність.Виховна година у 9 класі «Свої Чорнобиль має кольори» не залишила нікого байдужим. Інсценівка вірша «Чорнобиль-трава» у виконанні учениць 9 класу змогла доторкнутися до серця кожного з присутніх своїми проникливими рядками.

У Понорницькій ЗОШ І- ІІІ ступенів учні школи поклали квіти до пам’ятного знаку Чорнобильської трагедії,  у шкільній бібліотеці організовано виставку  художньої літератури, організовано конкурс плакатів та газет серед учнів 5- 11 класів. Також здобувачі освіти Понорницької  ЗОШ І- ІІІ ступенів відвідали ліквідатора аварії на Чорнобильській  АЄС Сороку В. В.

На жаль, багато  кого  з ліквідаторів вже давно немає.  Тому велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував себе, всім, хто спас нас від ще більшого лиха.  Ще раз всім ліквідаторам щира подяка і шана!