Наказ про оздоровлення

2455

 

                                                   УКРАЇНА                                                                                                                                                                                                 

  КОРОПСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

 

                                                                      Н А К А З

15 листопад 2018 року                     смт.Короп                                 №88-ос

 

Про  підсумки роботи закладів освіти

по організації літнього оздоровлення

школярів в пришкільних таборах

з денним перебуванням

 

На виконання  Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», на виконання наказу Чернігівського обласного Управління освіти та науки №161 від 20 квітня 2018 року та з метою забезпечення повноцінного, якісного, безпечного оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків шкільного віку в літній період, закладами освіти району проведена робота щодо організації літнього відпочинку дітей, вжиті відповідні заходи для створення умов повноцінного організованого відпочинку та зайнятості дітей з використанням бази навчальних закладів освіти.

З 30.05.2018 по 14.06.2018 на базі шкіл району працювали 6 таборів з денним перебуванням, 4 з яких працювали за обраною тематикою (спортивно-оздоровчою, національно-патріотичною, турисько-краєзнавчою, військово-патріотичною, спортивною). Працювали 3 літні мовні школи з іноземної мови для обдарованих дітей на базі Понорницького, Крисківського, Вербівського пришкільних таборів.

Всі пришкільні табори працювали за 6-ти годинним робочим днем. Тривалість зміни роботи таборів відпочинку складала 14 робочих днів.

Середня вартість путівки становить 382 грн., середня вартість денного харчування – 24грн.40коп.(в 2017 році – 23грн.39 коп).

Всього на харчування в пришкільних таборах витрачено 71062,2  грн., з них бюджетних  коштів  52416 грн. та 11941,33грн спонсорських та 19070,47грн. батьківських.

Робота дитячих закладів відпочинку здійснювалася у відповідності з Типовим положенням про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 № 422 та наказу управління освіти від 12.05.2010 № 96.

Всього відпочинкові послуги  в пришкільних таборах з денним перебуванням отримали 208 дітей, що складає 49 % від загального контингенту учнів 1-10 класів .

Проведена організаційна робота щодо першочергового відпочинку і оздоровлення дітей пільгових категорій. Залучено до відпочинку 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 6 дітей-інвалідів, 57– із багатодітних та малозабезпечених сімей, 47 – які перебувають на диспансерному обліку, 1 – яка постраждала внаслідок аварії на ЧАЕС. Також забезпечено відпочинок 3 обдарованим і талановитим  дітям,  77 дітям працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села, 1 дітям, батьки яких загинули, постраждали або беруть участь у проведенні АТО та 6 дітям, внутрішньо переміщеним з окупованих територій.

Протягом відпочинкової зміни працівниками таборів організовано було активне, цікаве дозвілля дітей. Проводилися безліч конкурсів, змагань, цікавих вікторин, спортивних свят, екскурсій, ігор на свіжому повітрі. Були організовані одноденні екскурсії визначними місцями району: Мезинський національний природоохоронний парк, Коропський краєзнавчий музей, Мезинський історико-краєзнавчий музей, екскурсії до закладів та підприємств району з метою ознайомлення з їх роботою та виробництвом.

Пришкільні табори працювали на базі шкіл за профільними, тематичними змінами та предметними блоками: з географії, біології та хімії, фізики та математики, української літератури, історії, іноземних мов, де діти могли розширювати та поглиблювати свої знання з даних предметів ознайомлюватися з цікавими фактами, винаходами.

Під час перебування в таборах школярі побували на екскурсіях у смт. Короп, де відвідали краєзнавчий музей , музей ім. М.Кибальчича, для них були  проведені пішохідні екскурсії по історичних місцях Коропа. Частина пришкільних таборів організували екскурсії до м. Новгорода-Сіверського, побували на древньому валу, здійснили прогулянки історичними місцями міста. Значна частина вихованців пришкільних таборів побували в зоопарку міста Мени, Мезинського національного парку.

Всі навчальні заклади протягом табірної зміни напрацювали свій досвід по організації дозвілля дітей.  Кожен загін мав свою назву, емблему і девіз. Обов’язковим у роботі кожного табору було: вибори активу, виконання доручень, ранкова гімнастика, чергування у таборі, випуск стіннівок, щоденне підбиття підсумків, нагородження переможців. Виховна робота в таборах включала гурткову роботу, творчі виставки, концертні програми .

В пришкільних  таборах відпочинку з денним перебуванням відповідно до планів виховної роботи особливу увагу  приділено національно-патріотичному вихованню, проведенню спортивно-оздоровчих заходів. Відкриття таборів розпочалося з проведення святкових лінійок у національному стилі, де діти співали  пісні про рідний край, дитинство, виконували українські танки: «Рушничок», «Козацька звитяга», декламували вірші. Щоденно в таборах  проводили бесіди з охорони здоров’я: «Що треба знати, щоб бути здоровим», «Повітря, сонце і вода – наші друзі», «Народна косметика та медицина», «Про безпечний спорт» та ін.   Працівники табору спланували роботу так, щоб кожна дитина знайшла собі справу до душі, відчувала себе сильною, творчою особистістю, збагатилась духовно і почувала себе комфортно. Проводилось багато спортивних та розважальних заходів: «Веселі естафети», «Ігри чемпіонів», «Спортивний ажіотаж», «Парад талантів», свято «Літній зорепад», День літнього іменинника, «Міс Сонечко».

До організації виховної роботи в пришкільних таборах залучено районний центр дитячої творчості, працівники якого провели майстер-класи по виготовленню м”якої іграшки , з вишивки та роботи зі шкірою та інші для вихованців пришкільних таборів. Працівниками РЦДТ були проведені ігрові програми в пришкільних таборах.

Під час роботи пришкільних таборів з денним перебуванням не зафіксовано випадків дитячого травматизму та харчових отруєнь.

Проте, під час організації літньої оздоровчої кампанії було допущено ряд недоліків. Не були забезпечені максимальним охопленням оздоровчо-відпочинковими послугами діти пільгових категорій, перш за все діти з багатодітних сімей та малозабезпечені. Недостатньо висвітлювався хід оздоровлення у місцевій пресі та на сайтах навчальних закладів. Із-за недостатнього фінансування в частині пришкільних таборів не виконувались норми харчування по деяких продуктах.

Виходячи з вище викладеного

Н А К А З У Ю:

  1. Головному спеціалісту відділу освіти Cьомі З.О.:

 

  • Провести семінар для заступників директорів із виховної роботи та директорів пришкільних таборів відпочинку

(квітень , 2019р.)

  • Забезпечити контроль за дотриманням пришкільними таборами з денним перебуванням вимог Законів України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», «Про охорону дитинства».
  • Підготувати мережу та дислокацію таборів відпочинку влітку 2019 року.

 

  1. Методисту,відповідальному за охорону праці  та безпеку життєдіяльності Муквич В.І.:

2.1. Забезпечити контроль за дотриманням пришкільними таборами з денним перебуванням вимог Законів України «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення», «Про пожежну безпеку», за створенням належних умов  для   охорони життя і здоров’я дітей, якісного харчування,  за дотриманням санітарних, протипожежних правил, правил порядку проведення екскурсій, походів, купання у водоймах, правил перевезення дітей автомобільним та іншими видами транспорту.

Червень 2019року

  1. Керівникам шкіл, позашкільного навчального закладу:

3.1.  Разом з місцевими органами виконавчої влади, іншими органами державної влади, профспілковими та громадськими організаціями провести необхідну роботу щодо своєчасної організації відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2019 року, забезпечити вчасне  проведення необхідних ремонтних та підготовчих робіт у дитячих оздоровчих закладах, створення належних умов для їх ефективного функціонування. (до 25.05.2019 р.)

3.2. Сприяти залученню інвестицій на відпочинок та екскурсії дітей пільгових категорій у пришкільних таборах.

Постійно

3.3. Вжити заходів щодо поліпшення матеріально-технічного стану пришкільних таборів із денним перебуванням.

Постійно

3.4. Продовжити практику проведення тематичних та мовних змін  із метою творчого розвитку талановитих та обдарованих дітей.

Червень, 2019 року

 

3.5. Проводити в ЗОШ інструктивні наради  для педагогічних, медичних працівників, практичних психологів, залучених до роботи в  пришкільних таборах.

Квітень-травень 2019 року

3.6. Вжити заходів щодо залучення до оздоровлення та відпочинку максимальної кількості дітей-інвалідів; дітей, що потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи; дітей з багатодітних сімей; дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов’язків; талановитих та обдарованих дітей – переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань,  відмінників навчання.

Червень 2019року

3.7. Здійснити заходи щодо збереження життя і здоров’я дітей під час перебування у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, забезпечення якісним повноцінним харчуванням, лікарськими засобами, а також створення належних умов для проживання та дозвілля.

Червень 2019року

3.8. Посилити контроль за безпекою перевезення дітей до місць оздоровлення, відпочинку та у зворотному напрямку, під час екскурсій.

Червень-серпень

2019 року

3.9. Організувати в дитячих закладах відпочинку проведення змістовного дозвілля, культурно-масових та фізкультурно-спортивних заходів, а також проведення дитячих туристичних та екскурсійних подорожей по області та Україні.

Червень 2019року

3.10. Районному Центру дитячої творчості організувати в усіх дитячих закладах оздоровлення та відпочинку роботу тематичних гуртків, секцій, клубів з метою творчого розвитку дітей.

Червень 2019 року

3.11. Дотримуватись термінів подачі звітності по проведенню оздоровчої кампанії .   (відповідно до графіка)

3.12. Дотримуватись переліку основних продуктів та натуральних норм  при організації харчування в пришкільних таборах відпочинку. Не допускати використання не сертифікованої продукції.

3.13. До 01.03.2019 року скласти списки дітей пільгових категорій, що потребують відпочинку та оздоровлення  влітку 2018 року, визначитися з керівниками пришкільних таборів.

 

  1. Контроль за виконанням даного наказу покладаю на головного спеціаліста відділу освіти Сьому З.О.

 

 

 

Начальник                                                        О. ЧЕРНЯВСЬКА