Як підготуватися до всеукраїнського диктанту єдності

176

9 листопада о 11:00, в День української писемності пройде 18-ий радіодиктант єдності. Про деталі проводення диктанту повідомляється на сайті проекту «Суспільне мовлення» від «Детектор.медіа».

Прослухати текст можна буде на Першому каналі Українського радіо чи на сторінці у Facebook. 11 листопада текст радіодиктанту буде оприлюднено на сайті UA: Українське радіо, тож усі охочі зможуть перевірити свої знання.

Текст диктанту буде підготовлений і зачитаний доцентом Київського університету імені Бориса Грінченка, популяризатором української мови Олександром Авраменко. Він запевнив, що текст буде світлий та пізнавальний; у ньому не буде авторських знаків чи суперечливих орфограм.

За словами Олександра Авраменко, найчастіше учасники радіодиктанту допускають пунктуальні помилки.

Радіодиктант писатимуть у різних регіонах України та різних країнах, і кожен може за бажанням організувати локацію у своєму населеному пункті. Основна київська локація — 329 аудиторія Головного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка, за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 60.

Офіційне гасло цьогорічного заходу — #пишеморазом. Усі охочі перевірити себе традиційно можуть надіслати роботи поштою на адресу вул. Хрещатик, 26, Київ – 1, 01001 із позначкою «Радіодиктант» (лист має бути надісланий того ж дня або 10 листопада); або відсканувати чи сфотографувати написаний від руки текст і не пізніше 12:00 10 листопада надіслати електронною поштою на адресу rd@nrcu.gov.ua.