З метою розширення знання учнів про історичні події Афганської війни, виховання поваги і вшанування воїнів-інтернаціоналістів у школах району були організовані і проведені заходи

182

Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій

. І не злічить глибоких ран в борні жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин, дітей

– Не всі вернулися сини із тих ночей…»

У Вербівській ЗОШ І- ІІІ ступенів на бібліотечному уроці «Жити – значить боротися» діти з цікавістю прослухали про історичні події афганської війни. Вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів і з цікавістю переглянули книги та фотоматеріали про афганську війну.

У початкових класах була проведена  Година пам’яті «Життя триває». Учні початкових класів слухали розповідь про воїна-інтернаціоналіста, який виконував свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Це земляк Кулик Іван Михайлович, який народився в с. Осьмаки, Коропського району. Героїко-патріотичні читання «Ті спогади, то вічний серця біль». Захід супроводжували вірші про афганську війну, які декламували учні.Також був проведений єдиний урок мужності на тему: «У полумї війни».

Віддаючи данину поваги тим, хто проявив найвищу силу духу, самовідданість, героїзм, виконуючи бойовий обов’язок, учні Радичівської ЗОШ І- ІІІ ступенів згадали  імена воїнів-інтернаціоналістів, жителів нашої села, які проходили строкову службу на території Афганістану. Їх імена:

Никипороець Федір Миколайович;

Рарич Іван Михайлович;

Ющик Сергій Олексійович;

Ященко Анатолій Іванович;

Осовик Федір Федорович.

Учні відвідали воїнів, привітали їх з цією визначною датою віршами та подарунками, виготовлені їхніми руками для ветеранів.  

 У Понорницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів до дня виведення військ з Афганістану були проведені заходи:  лінійка пам’яті, присвячена річниці виводу військ з Афганістану «Час і досі не загоїв рану…»(7-11 класи).Також учні школи зібралися на свято пам’яті, присвячене воїнам-інтернаціоналістам, які загинули в афганській війні Також у школі був проведений захід «Крізь пекло афганської війни», на якому класовод 4 класу Липко В. П. ознайомила учнів з трагічною сторінкою нашої історії, розповіла про односельчан, що служили в Афганістані. У бібліотеці зроблено виставку, старшокласники переглянули Відеосюжет «Останній солдат.