Заходи у зв’язку з 85- ми роковинами Голодомору 1932- 1933 років в Україні – геноциду українського народу

234

Голодомор – велика трагедія ХХ століття, що залишається шрамом на душі народу України ще багато поколінь.

Щорічно, у четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв голодомору. У закладах загальної середньої освіти Коропськог району проведено  заходи у зв’язку з 85- ми роковинами Голодомору 1932- 1933 років вУкраїні – геноциду українського народу Зворушливо до сліз і болісно до глибини душі  була лінійка приурочена цим подіям, яку підготували учні Деснянської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Присутні також переглянули документальні кадри,  які засвідчували жахіття штучноствореного голоду 1932-33 років, під час якого загинули мільйони українців. Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять великих мучеників нашої історії.

У кожному класі проведені тематичні виховні години: у 5 класі «Голодна смерть українського народу», у 6 класі «Прости нас, пам’яте, прости», у 8 класі «Забути не маємо права», у 9-10 класах «Голодомор 1932-33 років. Причини та наслідки», у 11 класі «Страшні сторінки життя українського народу», у 2 класі «Нащадки пам’ятають», у 3 класі «Геноцид української нації»

24 листопада о 16 годині учні долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання в пам’ять про невинних жертв голодомору та акції «Запали свічу…»

 У Вербівській ЗОШ І-ІІІ ступенів школярі встановили лампадки до пам’ятного знаку, провели лінійку-реквієм, присвячену 85-м роковинам Голодомору, о 16: 00 24 листопада оголошено хвилину мовчання, на будівлі школи приспущено державний прапор України

У  Покошицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено поминальний захід для учнів 7- 11 класів – «Пам’ятаймо про минуле», на якому учням було запропоновано перегляд документальних  відео- та фотоматеріалів.

Ведучі заходу зачитали уривки зі спогадів очевидців, тих страшних подій.  У навчальному закладі проведено акцію «Запали свічку пам’яті». Класні керівники та діти запалювали свічки на знак пам’яті померлим, аби кожен із жителів села не забував про ті страшні події, аби вшанував хвилиною мовчання душі померлих та опухлих  від голоду дітей, батьків, дідів…

У Понорницькій ЗОШ І – ІІІ ступенів у фойє школи під гаслом “І запалили свічки пам’яті та скорботи”  зроблено тематичну експозицію. Учитель історії  В.Ф.Швець на загальношкільній лінійці розповів про голодомор 1932-1933 рр . Класний керівник 5 класу Чортополох Н. М. провела урок пам’яті жертв голодомору. Учні 6 і 7 класів переглянули фільм «Моторошні події про трагедію 1933 року» . На уроці- реквіємі “Згадайте нас, бо ми колись жили”

учні 9 класу  переглянули документальне відео зі спогадами очевидців страшного голоду на Чернігівщині, класний керівник Лебідь С.В. також розповіла учням про зловісний закон “П’яти колосків”.

Також відбулося покладання  колосків і запалення  свічок біля пам’ятного знаку  жертвам Голодомору учнями 10 класу  разом з класними керівниками.

Для початкових класів класоводами  проведений виховний захід «Гіркий хліб пам’яті».

Заступник директора з виховної роботи Надточій В.В. підготовила та провела загальношкільний захід «Схилімо голови в скорботі». На початку заходу згадали  те страшне минуле. Переглянули кліп “Мамо, мамо, дай хоч скоринку” та переглянули кліп О.Білозір “Свіча”.

У бібліотеці школи за темою “Минуле стукає в наші серця” організована виставка історичної, художньої, документальної літератури  бібліотекарем Юрченко Н.М.

Вихованці Коропського РЦДТ  також долучилися до заходів  у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932- 1933 років в Україні – геноциду українського народу, зокрема покладання колосків та запалення свічок біля пам’ятного знаку, встановленого жертвам Голодомору 1932- 1933 років, створення експозиції, презентацію документів про геноцид Українського народу 1932-1933 років, голодомори 1921-1922 років та 1946-1947 років.